Předpověď počasí na pátek 28. listopadu

noc -1 až -5 °C | den -1 až 3 °C

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Na pátek meteorologové hlásí téměř jasno a jen místy mrznoucí mlhy nebo nízkou oblačnost. Pozdější přibývaní oblačnosti přinese na jihu ojediněle déšť, a to i mrznoucí. Denní teploty vystoupí na -1 až 3 stupně. Pozor! Meteorologové varují před silným větrem, který v pátek a v sobotu zasáhne především severní část republiky.

Na naše území zasahuje od východu okraj tlakové výše se středem nad jihovýchodní Evropou. Nad západním Středomořím se prohlubuje tlaková níže a spolu s frontálním systémem bude postupovat k severovýchodu.

Přes den čekejte polojasno až oblačno, postupně od jihu přibývání frontální oblačnosti, večer na jihu území ojediněle déšť nebo mrznoucí déšť. Nejvyšší teploty -1 až +3, na východě území kolem +5, v 1000 m na horách kolem 0 stupně. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h, na Moravě čerstvý 20-30 km/h, v nárazech kolem 50 km/h, na Českomoravské vrchovině a na horách na severu území 30-45 km/h, místy s nárazy 70-110 km/h, ojediněle kolem 130 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Na Vysočině a v horách na severu území by rychlost větru mohla ojediněle dosáhnout až 125 kilometrů za hodinu, tedy síly orkánu. Varování platí od dnešních 09:00 do sobotních 15:00 pro kraje Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Vysočina, Olomoucký a Moravskoslezský.

Tlak slabě až mírně poklesne. Rozptylové podmínky budou dobré.

Biopředpověď: stupeň č. 3 - vysoká zátěž.

Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme