Předpověď počasí na pátek 29. července

V pátek nás čekají teploty 34 až 38 stupňů! Odpoledne a večer při zvětšené oblačnosti místy přijdou bouřky, ojediněle s kroupami, přívalovými srážkami a vichřící!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Před studenou frontou, která postupuje přes Německo zvolna k východu, bude vrcholit nad naším územím příliv tropického vzduchu od jihu.

Bude skoro jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti na západě Čech místy, jinde jen ojediněle bouřky, ojediněle s kroupami. Nejvyšší teploty 34 až 38, v 1000 m na horách kolem 31 stupně. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 5-20 km/h, v bouřkách přechodně zesílí.

Tlak slabě klesne.

UPOZORNĚNÍ: V bouřkách se ojediněle vyskytnou přívalové srážky, krupobití a nárazy větru kolem 90 km/h!

BIO zátěž bude vysoká, stupeň 3.

Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu mohu pociťovat výraznou zátěž vedrem. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany, malé děti a těhotné ženy.

Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav.

V odpoledních hodinách očekává výskyt zvýšených koncentrací přízemního ozónu a místy překročení zvláštního imisního limitu 180 mikrogramů/m3.

Hlavní hygienik ČR doporučuje: zvýšit konzumaci nealkoholických nápojů, u dětí do 20 kg na 1,5 až 2 l denně, u starších dětí a dospělých kolem 3 l denně, raději méně sladké, bez kofeinu, kombinovat s minerálními vodami, při onemocnění zažívacího traktu raději neperlivé, omezit tělesnou zátěž, která je spojena se ztrátou tekutin a se zvýšením vnitřní teploty. Nepobývat na přímém slunci v poledních hodinách, nenechávat děti v autech na parkovištích nebo v kočárku na přímém slunci, při chronickém onemocnění dýchacích cest a onemocnění srdce a cév omezit vycházky zejména v poledních a odpoledních hodinách, větrání provádět ve večerních, nočních a ranních hodinách

Erupční aktivita Slunce je střední, pulzační aktivita geomagnetického je také střední.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme