Předpověď počasí na pátek 3. března

V Čechách zataženo, od jihozápadu se sněžením, na Moravě a ve Slezsku oblačno, k večeru zataženo a místy sněžení. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 stupně. Pozor! Večer se mohou ve vyšších polohách tvořit sněhové jazyky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Ze západní do střední Evropy postupuje tlaková níže s frontálním systémem.

Počítejte s tím, že v Čechách bude zataženo, od jihozápadu se sněžením, později v polohách pod 600 m srážky smíšené, ojediněle i mrznoucí. Na Moravě a ve Slezsku oblačno, k večeru zataženo a místy sněžení. Nejvyšší denní teploty -1 až +3, v 1000 m na horách kolem -2 stupňů. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 10-25 km/h bude zesilovat na čerstvý 20-35 km/h, místy s nárazy kolem 50 km/h.

UPOZORNĚNÍ: K večeru se v polohách od 600 m začnou tvořit sněhové jazyky. Meteorologové upozorňují na silné sněžení, a to od páteční 18. hodiny do sobotního poledne. Výstraha platí pro horské oblasti - kraj Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Vysočina, Olomoucký, Moravskoslezský.

Tlaková tendence: mírný až silný pokles. Rozptylové podmínky budou dobré. BIO předpověď: stupeň 3, vysoká zátěž.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetické pole nízká.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme