Předpověď počasí na pátek 4. ledna

noc - 4 až - 8 °C | den - 5 až -1 °C

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Ani páteční počasí změny nepřinese. Má být většinou zataženo, ojediněle slabé sněžení a mrznoucí srážky. Teploty -5 až -1 stupeň. Pozor! Na Českomoravské vrchovině a na hřebenech hor, zejména Krušných hor a Krkonoš bude vítr dosahovat v nárazech místy 70 až 90 km/h, ojediněle až 110 km/h.

Mezi brázdou nízkého tlaku vzduchu, která bude zasahovat z východního Atlantiku nad západní Evropu a mohutnou tlakovou výší nad severovýchodní Evropou k nám proudí ve vyšších vrstvách atmosféry teplejší vzduch od jihu.

Zůstane zataženo až oblačno, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Nejvyšší teploty -5 až -1, v 1000 m na horách kolem -5, na Šumavě kolem -1 stupně Celsia. Čerstvý jihovýchodní vítr 15-30 km/h, na jižní Moravě, Českomoravské vrchovině a na hřebenech severních hor silný 35-50 km/h s nárazy místy 70-90 km/h, na hřebenech hor ojediněle kolem 110 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Na Českomoravské vrchovině a na hřebenech severních hor bude vítr dosahovat v nárazech místy 70 až 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h. Na horách a ojediněle i na ostatním území se budou tvořit sněhové jazyky a závěje.

Tlak slabě stoupne a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

BIO: 2 - střední zátěž.

Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme