Předpověď počasí na pondělí 10. června

Občas čekáme déšť, takže nezapomeňte na deštníky. Jinak bude oblačno až zataženo, ojediněle bouřky. Teploty vystoupí na 17-21 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Přes Německo dále k východu postupuje okludující frontální systém, který během dne ovlivní počasí u nás.

Odpoledne bude oblačno až zataženo, na většině území s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Nejvyšší teploty 17 až 21 stupňů Celsia, na západě a jihozápadě Čech kolem 15 stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 12 stupňů, na Šumavě a v Krušných horách kolem 9 stupňů Celsia. Mírný severozápadní až západní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak se měnit nebude, později mírně stoupne.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Očekáváme přechod okluzní fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Stupeň zátěže umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad Českou republikou bylo dnes naměřeno 349 Dobsonových jednotek ozonu, což je 3 procenta pod dlouhodobým průměrem, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme