Předpověď počasí na pondělí 10. ledna

Odpoledne bude polojasno, na severu ještě skoro zataženo a ojediněle slabý déšť. Teploty vysloveně jarní, 8-12 stupňů Celsia a vítr bude vát mírný do 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Po severním okraji tlakové výše nad Středomořím postupuje přes západní Evropu k severovýchodu teplá fronta a svým jižním okrajem ovlivní částečně počasí u nás.

Polojasno, na severu zpočátku až skoro zataženo a ojediněle slabý déšť. Nejvyšší teploty 8 až 12 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 6 stupňů Celsia. Mírný jihozápadní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 1, a tedy mírná zátěž. Příliv teplého vzduchu může zvětšit zátěž zejména u jedinců s nemocemi srdečního a dýchacího ústrojí. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 242 Dobsonových jednotek ozónu, což je -28 procent, a tedy výrazně podprůměrný stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme