Předpověď počasí na pondělí 10. ledna

Odpoledne bude polojasno, na severu ještě skoro zataženo a ojediněle slabý déšť. Teploty vysloveně jarní, 8-12 stupňů Celsia a vítr bude vát mírný do 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Po severním okraji tlakové výše nad Středomořím postupuje přes západní Evropu k severovýchodu teplá fronta a svým jižním okrajem ovlivní částečně počasí u nás.

Polojasno, na severu zpočátku až skoro zataženo a ojediněle slabý déšť. Nejvyšší teploty 8 až 12 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 6 stupňů Celsia. Mírný jihozápadní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 1, a tedy mírná zátěž. Příliv teplého vzduchu může zvětšit zátěž zejména u jedinců s nemocemi srdečního a dýchacího ústrojí. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 242 Dobsonových jednotek ozónu, což je -28 procent, a tedy výrazně podprůměrný stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme