Předpověď počasí na pondělí 16. prosince

Odpoledne nám meteorologové slibují zataženo s občasným sněžením. Teploty vystoupají na -1 až +3 stupně Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Přes Moravu a Slezsko postupuje dále k východu okluzní fronta.

Zataženo s občasným sněžením, v jihozápadní polovině Čech v nižších a středních polohách srážky deště se sněhem nebo mrznoucí. Nejvyšší teploty v Čechách -1 až +3 stupně, na Moravě a ve Slezsku -4 až 0 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem -2 stupně, na Šumavě a v Krušných horách 0 stupňů Celsia. Mírný jižní až jihovýchodní 10 až 25 km/h, na Českomoravské vrchovině čerstvý 20 až 35 km/h. V Čechách se vítr bude měnit na jihozápadní.

Tlak se měnit nebude.

Rozpylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého postředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Očekáváme přechod slabého frontálního systému, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme