Předpověď počasí na pondělí 16. prosince

Odpoledne nám meteorologové slibují zataženo s občasným sněžením. Teploty vystoupají na -1 až +3 stupně Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Přes Moravu a Slezsko postupuje dále k východu okluzní fronta.

Zataženo s občasným sněžením, v jihozápadní polovině Čech v nižších a středních polohách srážky deště se sněhem nebo mrznoucí. Nejvyšší teploty v Čechách -1 až +3 stupně, na Moravě a ve Slezsku -4 až 0 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem -2 stupně, na Šumavě a v Krušných horách 0 stupňů Celsia. Mírný jižní až jihovýchodní 10 až 25 km/h, na Českomoravské vrchovině čerstvý 20 až 35 km/h. V Čechách se vítr bude měnit na jihozápadní.

Tlak se měnit nebude.

Rozpylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého postředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Očekáváme přechod slabého frontálního systému, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme