Předpověď počasí na pondělí 17. ledna

Odpoledne bude jasno až polojasno, teploty vystoupí na 0-4 stupně Celsia a vítr bude vát mírný do 20 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Počasí u nás ještě ovlivňuje slábnoucí tlaková výše nad jihovýchodní Evropou.

Připravte se na jasno až polojasno, zpočátku ojediněle mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty 0 až 4 stupně Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 2 stupňů, na Šumavě kolem 5 stupňů Celsia. Mírný jižní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak bude mírně klesat a rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2 tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 335 Dobsonových jednotek ozonu, což je - 2 procenta, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme