Předpověď počasí na pondělí 18. července

Čeká nás slunečný den s odpoledními teplotami až 32 stupně. Na jihozápadě Čech ale odpoledne začne přibývat oblačnost a můžou se přihnat přeháňky a bouřky. V noci na úterý se bouřky postupně rozšíří na celé území. Zejména v jižních Čechách, na Moravě a ve Slezsku místy hrozí přívalové srážky a silný nárazovitý vítr, ojediněle i krupobití!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Oblast vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou slábne. Přes jižní Francii a Alpy postupuje k severovýchodu frontální vlna.

Bude skoro jasno, později odpoledne a večer na jihozápadě Čech přibývání oblačnosti a místy přeháňky a bouřky. Nejvyšší teploty 28 až 32, v 1000 m na horách kolem 25 °C. Mírný jižní a jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles. Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole střední.

BIO zátěž na stupni 2. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Upozornění Českého hydrometeorologického ústavu:

Přes naše území bude postupovat frontální vlna od jihozápadu.

V oblasti frontální vlny se vyskytnou srážky do 30 mm, lokálně až 50 mm. V bouřkách se místy vyskytnou nárazy větru o rychlosti 75 až 110 km/h) a ojediněle i krupobití. V důsledku přívalových srážek může dojít k lokálnímu zatopení komunikací a suterénních prostor budov a k vzestupům hladin na malých tocích.

Upozornění na krupobití platí pro kraje Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Vysočina, a to od 18.00 do úterních 03.00.

Upozornění na přívalové srážky platí pro kraje Jihočeský, Vysočina, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský, a to od 18 hodin v pondělí do úterního poledne.

Upozornění na intenzivní bouřky a nárazy větru platí pro kraje Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Vysočina, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský, a to od pondělního večera do 12 hodin v úterý.

Milan Kopp, Marika Táborská, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme