Předpověď počasí na pondělí 19. července

Odpoledne bude převážně oblačno, bude pršet a ojediněle přijdou i bouřky. Teploty vystoupí na 26-30 stupňů. Vítr bude vát mírný do 20 km/h, v bouřkách s nárazy až 50 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Za slabou studenou frontou, která zpočátku ještě ovlivní Moravu a Slezsko, se k nám přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Čekejte převážně oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky, na Moravě a ve Slezsku četnější. Nejvyšší teploty 26 až 30 stupňů, v 1000 meterch na horách kolem 23 stupňů Celsia. Mírný západní vítr 5 až 20 km/h, v bouřkách místy s nárazy kolem 50 km/h.

Tlak bude slabě stoupat.

Biometeorologická předpověď: Pro Čechy platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro oosby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Pro oblast Moravy a Slezska platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termo regulačím systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně- cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob.

Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme