Předpověď počasí na pondělí 2. února

noc -1 až -5 °C | den +1 až +5 °C

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Jaké nás dnes čeká počasí? Podle meteorologů má být zataženo až oblačno, ojediněle slabé sněžení, které bude od jihu přecházet v déšť se sněhem nebo déšť. Nejvyšší teploty 1 až 5 stupňů. Pozor, na Vysočině a na severních horách bude velmi silně foukat, objevit se může i ledovka!

V čerstvém proudění kolem tlakové níže nad jihozápadní Evropou k nám začíná proudit, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, teplejší vzduch od jihu.

Dnes bude zataženo až oblačno, na horách a na Českomoravské vrchovině místy, jinde jen ojediněle slabé sněžení, které bude od jihu přecházet v slabý déšť se sněhem nebo v déšť. Ojediněle i srážky mrznoucí. Nejvyšší teploty 1 až 5 stupňů, v 1000 m na horách kolem nuly. Zesilující čerstvý jihovýchodní vítr 20 až 35 km/h, místy s nárazy 50 až 70 km/h, na Českomoravské vrchovině a na horách na severu silný 35 až 50 km/h s nárazy 70 až 110 km/h, na hřebenech severních hor ojediněle kolem 125 km/h.

Tlak slabě, odpoledne až mírně klesne. Rozptylové podmínky budou dobré.

Biopředpověď: stupeň č. 2 - střední zátěž.

UPOZORNĚNÍ: Na Českomoravské vrchovině a na horách na severu bude vítr v nárazech dosahovat 70 až 110 km/h, na hřebenech severních hor ojediněle kolem 125 km/h. Při tomto větru se budou zejména ráno a dopoledne místy vytvářet sněhové jazyky, na horách i závěje. Při mrznoucích srážkách se bude ojediněle tvořit ledovka.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme