Předpověď počasí na pondělí 21. července

Odpoledne bude polojasno až skoro jasno, od západu se začne zatahovat a později odpoeldne už se mohou objevit přeháňky a bouřky, ojediněle dokonce i s kroupami. Teplty vystoupí ža na tropických 30-34 stupňů Celsia. Vítr bude vát mírný do 25 km/h, v bouřkách ale s nárazy až 90 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Studená fronta bude zvolna postupovat z Německa do Čech. Před ní k nám vyvrcholí příliv tropického vzduchu od jihu.

Polojasno až skoro jasno. V západní polovině Čech postupně oblačno a později odpoledne místy přeháňky a bouřky, ojediněle s kroupami. Nejvyšší teploty 30 až 34 stupňů Celsia, na horách v 1000 metrech kolem 27 stupňů. Mírný jihovýchodní vítr 10 až 25 km/h, se v západních Čechách změní na západní, v bouřkách místy s nárazy kolem 90 km/h.

Tlak bude slabě klesat nebo se měnit nebude.

UPOZORNĚNÍ: Dnes odpoledne a večer se mohou zejména v západní polovině Čech vyskytnout bouřky s kroupami, přívalovými srážkami a s nárazy větru kolem 90 km/h.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismus mohou pociťovat zvýšenou zátěž vedrem. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme