Předpověď počasí na pondělí 21. října

Odpoledne se připravte na oblačno až zataženo a také na přeháňky. Teploty vystoupí na 8-12 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Po přední straně hluboké tlakové níže nad východním Atlantikem k nám proudí teplý vzduch od jihozápadu. Studená fronta postupuje přes západní Evropu k východu a během odpoledne ovlivní počasí u nás.

Odpoledne bude oblačno až zataženo, v Čechách občas, na Moravě a ve Slezsku místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 stupňů, na jihozápadě Čech místy až 15 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 8 stupňů, na Šumavě kolem 14 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 10 až 25 km/h se bude v Čechách měnit na jihozápadní.

Tlak bude mírně klesat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Přechod teplé fronty s výrazným oteplením ve vyšších hladinách může negativně ovlivňovat zejména osoby s nemocemi dýchacího ústrojí, na kardiaky a starší občany. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Na Moravě může navíc chladno s teplotami pod bodem mrazu negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme