Předpověď počasí na pondělí 23. prosince

Odpoledne by mělo být zataženo až oblačno, ojediněle bude pršet. Teploty v noci klesnou na -3 až +1 stupeň Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Teplotní rozhraní mezi teplým vzduchem na jihozápadě a studeným na severovýchodě ustoupí nad Bavorsko a Rakousko. Nad severní Moravu a Slezsko se začne rozšiřovat oblast vysokého tlaku vzduchu se středem nad Skandinávií.

Zataženo až oblačno, ojediněle déšť, déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť, v severovýchodní polovině území sněžení. Nejvyšší teploty -3 až +1 stupeň, na jihozápadě Čech 0 až 4 stupně Celsia. Nejvyšší teplota v 1000 metrech na horách kolem -3 stupně, na Šumavě 1 stupeň Celsia. Mírný východní až severovýchodní vítr 5-20 km/h.

Tlak se měnit nebude.

Rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro jihozápadní Čechy platí stupeň číslo 2, a tedy střední zátěž. Očekáváme vliv frontálního rozhraní, což může znamenat mírně zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychikcé zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Na zbytku území bude platit stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Očekáváme vliv frontálního rozhraní, což může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany.

Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Proto meteorologové doporučují vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme