Předpověď počasí na pondělí 26. srpna

Začátek týdne bude optimistický: skoro jasný až polojasný, ojediněle přeháňky a bouřky. Teploty vystoupí na 27-31 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Do střední Evropy zasahuje oblast vysokého tlaku vzduchu od severovýchodu a po její zadní straně k nám proudí teplý vzduch od jihu.

Odpoledne by mělo být skoro jasno až polojasno, odpoledne ojediněle přeháňky a bouřky, zejména v horských oblastech. Nejvyšší teploty 27 až 31 stupňů, v 1000 m na horách kolem 23 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní až východní vítr 5 až 20 km/h, na Českomoravské vrchovině čerstvý do 35 km/h.

Tlak bude slabě klesat.

Pro Českomoravskou vrchovinu platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Stupeň zátěže umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Pro ostatní území platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme