Předpověď počasí na pondělí 26. srpna

Začátek týdne bude optimistický: skoro jasný až polojasný, ojediněle přeháňky a bouřky. Teploty vystoupí na 27-31 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Do střední Evropy zasahuje oblast vysokého tlaku vzduchu od severovýchodu a po její zadní straně k nám proudí teplý vzduch od jihu.

Odpoledne by mělo být skoro jasno až polojasno, odpoledne ojediněle přeháňky a bouřky, zejména v horských oblastech. Nejvyšší teploty 27 až 31 stupňů, v 1000 m na horách kolem 23 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní až východní vítr 5 až 20 km/h, na Českomoravské vrchovině čerstvý do 35 km/h.

Tlak bude slabě klesat.

Pro Českomoravskou vrchovinu platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Stupeň zátěže umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Pro ostatní území platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme