Předpověď počasí na pondělí 27. ledna

Odpoledne se připravte na zataženo a déšť, na východě republiky zpočátku i sněžení. Teploty vystoupí maximálně na 2-6 stupnů Celsia. V nadmořských výškách bude vát vítr až o rychlosti 70 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť

Teplá fronta postupuje přes naše území zvolna k východu.

Zataženo, občas déšť, na Moravě a ve Slezsku zpočátku sněžení, které bude přecházet v déšť, od 600 m ojediněle mrznoucí. Nejvyšší teploty 2 až 6, na severozápadě Čech až 9 stupňů, na horách v 1000 metrech kolem 1, na Šumavě a v Krušných horách 3 stupňů Celsia. Mírný západní až jihozápadní vítr 10-25 km/h, nad 600 metrů čerstvý 20-35 km/h, v nárazech až 70 km/h.

Tlaková tendence: mírný pokles.

Rozptylové podmínky: dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Přechod fronty s výrazným oteplením ve vyšších hladinách může negativně ovlivňovat zejména osoby s nemocemi dýchacího ústrojí, kardiaky a starší občany. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru v nočních až ranních hodinách. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme