Česko 0:0 USA

Předpověď počasí na pondělí 30. května

Odpoledne bude polojasno, ale od západu začne přibývat oblačnost, která s sebou přinese srážky a bouřky, ojediněle i krupobití. Nejvyšší teploty vystoupí na 34 stupňů. Vát bude mírný jižní vítr, který v bouřkách zesílí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bouřky

Zvlněná studená fronta bude postupovat přes Čechy k východu. Před ní k nám vrcholí příliv tropického vzduchu od jihu.

Očekávejte polojasno, od západu však bude přibývat oblačnosti s přeháňkami a bouřkami. Ojediněle se mohu objevit kroupy. Nejvyšší teploty vystoupí na 30 až 34 stupňů, na západě Čech kolem 27, v 1000 metrech na horách okolo 28, v Krušných horách asi 25 stupňů Celsia. Mírný jižní vítr o rychlosti 10 až 25 km/h se bude měnit na západní až severozápadní a v bouřkách zesílí.

Meteorologové upozorňují, že v bouřkách se mohou ojediněle vyskytnout kroupy, přívalové srážky a silný nárazový vítr.

Tlak na východě slabě klesne, od západu začne mírně stoupat.

BIO: 3 - Vysoká zátěž! Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu mohou pociťovat zvýšenou zátěž vedrem. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Meteorologové očekávají přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Předpokoádaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob.

Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Hlavní hygienik ČR doporučuje v následujících dnech zvýšit konzumaci nealkoholických nápojů, u dětí do 20 kilogramů na 1,5 až dva litry denně, u dospělých až 3 litry denně. Lidé by měli omezit tělesnou zátěž, která je spojena se ztrátou tekutin a se zvýšením teploty, nepobývat na přímém slunci v poledne, nenechávat děti v autech na parkovištích nebo v kočárku na přímém slunci. Lidé s chronickým zánětem dýchacích cest a onemocněním srdce a cév by měli omezit vycházky zejména v poledních a odpoledních hodinách, větrat by se mělo spíše ve večerních, nočních a ranních hodinách.

Milan Kopp, Markéta Pešková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme