Předpověď počasí na pondělí 31. října

Zpočátku čekejte hlavně v Čechách a na jihozápadě Moravy četné mlhy, pak se vyjasní. Odpolední teploty 9 až 13 stupňů, kde se ale udrží mlhy nebo nízká oblačnost, bude jen kolem 6 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Počasí u nás i nadále ovlivňuje tlaková výše nad východní Evropou.

Bude skoro jasno, zpočátku v Čechách a na jihozápadě Moravy četně, jinde jen místy mlhy nebo nízká inverzní oblačnost, které se na některých místech udrží po celý den. Nejvyšší denní teploty 9 až 13, v místech s déletrvající nízkou oblačností jen kolem 6, v 1000 m na horách kolem 12, v Jeseníkách a Beskydech kolem 5 °C. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h, na jižní Moravě a od vyšších poloh čerstvý 20 až 35 km/h, místy s nárazy kolem 50 km. Tlak slabě klesne a rozptylové podmínky jsou většinou dobré.

BIO předpověď pro všechny oblasti je druhý, tedy střední stupeň zátěže. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole nízká.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme