Předpověď počasí na pondělí 31. října

Zpočátku čekejte hlavně v Čechách a na jihozápadě Moravy četné mlhy, pak se vyjasní. Odpolední teploty 9 až 13 stupňů, kde se ale udrží mlhy nebo nízká oblačnost, bude jen kolem 6 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Počasí u nás i nadále ovlivňuje tlaková výše nad východní Evropou.

Bude skoro jasno, zpočátku v Čechách a na jihozápadě Moravy četně, jinde jen místy mlhy nebo nízká inverzní oblačnost, které se na některých místech udrží po celý den. Nejvyšší denní teploty 9 až 13, v místech s déletrvající nízkou oblačností jen kolem 6, v 1000 m na horách kolem 12, v Jeseníkách a Beskydech kolem 5 °C. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h, na jižní Moravě a od vyšších poloh čerstvý 20 až 35 km/h, místy s nárazy kolem 50 km. Tlak slabě klesne a rozptylové podmínky jsou většinou dobré.

BIO předpověď pro všechny oblasti je druhý, tedy střední stupeň zátěže. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole nízká.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme