Předpověď počasí na pondělí 4. července

Pondělí bude slunečné, k večeru začne na západě Čech přibývat oblačnost, která přinese místní přeháňky. Odpolední teploty vystoupí na 25 až 29 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Hřeben vysokého tlaku vzduchu, který k nám zasahuje od severu, zeslábne. Zvlněná studená fronta nad Německem postupuje k východu.

Dnes bude skoro jasno až polojasno, k večeru na západě Čech až zataženo s přeháňkami a bouřkami. Teploměr ukáže 25 až 29 stupňů, v 1000 m na horách kolem 22 stupňů. Povane mírný jihovýchodní vítr rychlostí 5 až 20 km/h.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles.

BIO zátěž na stupni 2. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá a pulzační aktivita geomagnetického pole je nízká.

Upozornění Českého hydrometeorologického ústavu

Od dnešního večera do zítřejších 18 hodin se budou v Čechách postupně od západu vyskytovat intenzívní srážky, v bouřkách 20 až 40 mm a během 24 hodin naprší celkem 30 až 50 mm.

Vzhledem k možným přívalovým srážkám lze v postižených regionech předpokládat místní zatopení nebo lokální vzestupy zejména na malých tocích. Při trvalých srážkách pak lze očekávat vzestupy na většině toků, pravděpodobně bez dosažení stupňů povodňové aktivity.

Varování platí pro kraje Karlovarský, Plzeňský, Ústecký, Středočeský, Jihočeský, Praha, Liberecký a Královéhradecký.

Marika Táborská, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme