Předpověď počasí na pondělí 6. prosince

Na Mikuláše čekejte převážně zataženo, ojediněle slabý déšť nebo sněžení. Odpoledne vystoupí teploty na 2 až 6 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Počasí u nás ovlivňuje jižní okraj studené fronty, která přechází přes Polsko k východu. Za ní se k nám rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu.

V podnělí bude zataženo až oblačno, ojediněle slabé srážky, nad 400 metrů sněhové. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C, v 1000 metrech na horách kolem 0 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 10 až 25 km/h bude během dne slábnout.

Tlak se nezmění, rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátež také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené a psychické zátěže a věnovat pozornosdt aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme