Předpověď počasí na pondělí 7. února

Odpoledne bude jasno nebo skoro jasno, teploty vystoupí na -4 až 0 stupňů Celsia, vítr bude vát mírný do 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Počasí u nás bude stále pod vlivem tlakové výše se středem nad Ukrajinou.

Čekejte jasno nebo skoro jasno. Nejvyšší teploty -4 až 0 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem -1 stupeň Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 10 až 25 km/h, od vyšších poloh čerstvý 20 až 35 km/h, místy s nárazy 50 až 70 km/h.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 366 Dobsonových jednotek, což je přesně průměr, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme