Předpověď počasí na pondělí 9. července
Meteorologové stále očekávají oblačno až zataženo, na většině území přeháňky. Teploty v noci 14 až 10, přes den 19 až 23°C.
I nadále bude kolem tlakové níže se středem nad severním Polskem proudit na naše území chladnější a vlhčí vzduch od západu.
V noci bude oblačno až zataženo, na většině území přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 10°C. Mírný západní vítr 10 až 25 km/h.
Nejvyšší denní teploty 19 až 23, na jihovýchodě až 25, v 1000 m na horách kolem 15°C. Mírný západní vítr 10 až 25 km/h.
Tlaková tendence: slabý vzestup
Doba prvního pobytu na přímém slunci mezi 11.-14. hodinou letního času, po jejímž uplynutí pokožka fotocitlivých osob (fototyp I a II) již začne rudnout nebo pigmentovat, je 20-25 minut.
Celkové množství ozonu je dnes 347 Dobsonových jednotek, tedy 1 % nad dlouhodobým průměrem,normální stav.