Předpověď počasí na sobotu 10. dubna

Na odpolední obloze poběží mraky, na jihu se může zatáhnout úplně. Ojediněle by mohlo i slabě pršet. Teploty vystoupí na 10-14 stupňů a vítr bude vát mírný do 20 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Od západu k nám zasahuje nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Mělo by být oblačno až polojasno, na jihu a severozápadě republiky přechodně až zataženo a ojediněle slabý déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty 10 až 14 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 7 stupňů Celsia. Zpočátku slabý proměnlivý, později mírný severní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak se měnit nebude.

Biometeorologická předpověď: Ve východních Čechách platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru v ranních hodinách. Večer očekáváme přechod okluzní fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Pro zbytek území platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Večer očekáváme přechod okluzní fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu, zejména u výše uvedených rizikových skupin.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme