Předpověď počasí na sobotu 11. prosince

V sobotu čekejte zataženo nízkou oblačností a mlhavo, na horách naopak slunečno. Teploty se budou pohybovat kolem nuly a na horách až 7 stupňů. Pozor dejte na mrznoucí mlhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

zataženo

Počasí u nás ovlivňuje rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu.

Bude převážně zataženo nízkou oblačností, která se bude místy protrhávat, na horách a ojediněle i jinde skoro jasno. Místy mrznoucí mlhy, ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C, na horách kolem +8 °C. Slabý jižní vítr do 15 km/h.

Tlak se měnit nebude, rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátež také psychicky labilní jedinci. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme