Předpověď počasí na sobotu 11. prosince

V sobotu čekejte zataženo nízkou oblačností a mlhavo, na horách naopak slunečno. Teploty se budou pohybovat kolem nuly a na horách až 7 stupňů. Pozor dejte na mrznoucí mlhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Počasí u nás ovlivňuje rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu.

Bude převážně zataženo nízkou oblačností, která se bude místy protrhávat, na horách a ojediněle i jinde skoro jasno. Místy mrznoucí mlhy, ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C, na horách kolem +8 °C. Slabý jižní vítr do 15 km/h.

Tlak se měnit nebude, rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátež také psychicky labilní jedinci. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme