Předpověď počasí na sobotu 12. listopadu

O víkendu se podle meteorologů příroda zahalí do mlhy, za Sluncem musíte na hory. Teploty vystoupí k 9 stupňům, při slunečním svitu až 11.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou k nám proudí, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, teplejší vzduch od jihozápadu.

Čekejte zataženo nízkou oblačností a mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a místy i v nižších polohách polojasno. Nejvyšší teploty 5 až 9, v místech s nízkou oblačností kolem 11, v 1000 m na horách kolem 8 stupňů. Mírný jihovýchodní vítr 5-20 km/h.

Tlaková tendence: slabý pokles, postupně setrvalý stav. Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé.

Biopředpověď: stupeň 2, střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá.

Předpokládané množství srážek: 0 až 1 mm

Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme