Předpověď počasí na sobotu 14. února

noc -3 až -7 °C | den -4 až 0 °C

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Občasné sněžení s teplotami pod bodem mrazu chystá první víkendový den. Pozor! Ve vyšších polohách se budou dělat sněhové jazyky.

Kolem tlakové níže nad východní Evropou bude na naše území pokračovat příliv studeného vzduchu od severu.

Bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy občasné sněžení, na horách na severu sněžení četnější. Nejvyšší teploty -4 až 0, v 1000 m na horách kolem -7 stupňů. Čerstvý severozápadní vítr 15-30 km/h, místy, zejména na Moravě a ve Slezsku, s nárazy kolem 50 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Místy na severní Moravě a ve Slezsku a jinde jen od vyšších poloh, se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Tlak slabě stoupne, rozptylové podmínky budou dobré.

Tlaková tendence: v noci setrvalý stav, přes den slabý vzestup. Rozptylové podmínky: dobré.

Biometeorologická předpověď je pro vsechny oblasti stejná: Stupeň číslo 2 - střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u kterých se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Marika Táborská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme