Předpověď počasí na sobotu 18. prosince

Poslední předvánoční víkend přinese sněžení, v nižších polohách bude padat sníh s deštěm. Teploměr se udrží mezi nulou a 4 stupni. Na horách dejte pozor na silné nárazy větru, které mohou tvořit závěje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Za frontálním systémem, který přešel přes naše území k východu k nám proudí chladnější vzduch od severozápadu.

V sobotu bude zataženo, občas déšť se sněhem nebo sněžení, ojediněle srážky mrznoucí. Od západu oblačno s přeháňkami, většinou sněhovými. Nejvyšší denní teploty 0 až 4, v 1000 metrech na horách kolem -2 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 20 až 35, v nárazech 50 až 70, na horách silný 45 až 60 s nárazy kolem 90 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Od 600 metrů nad mořem se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Tlak silně stoupne, rozptylové podmínky budou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Očekáváme přechod okluzní fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Nárazovitý vítr může působit zejména na osoby citlivé na velmi rychlé krátkodobé výkyvy tlaku vzduchu, hlavně kardiaky, astmatiky a psychicky labilní jedince.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme