Předpověď počasí na sobotu 18. prosince

Poslední předvánoční víkend přinese sněžení, v nižších polohách bude padat sníh s deštěm. Teploměr se udrží mezi nulou a 4 stupni. Na horách dejte pozor na silné nárazy větru, které mohou tvořit závěje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

sněžení

Za frontálním systémem, který přešel přes naše území k východu k nám proudí chladnější vzduch od severozápadu.

V sobotu bude zataženo, občas déšť se sněhem nebo sněžení, ojediněle srážky mrznoucí. Od západu oblačno s přeháňkami, většinou sněhovými. Nejvyšší denní teploty 0 až 4, v 1000 metrech na horách kolem -2 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 20 až 35, v nárazech 50 až 70, na horách silný 45 až 60 s nárazy kolem 90 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Od 600 metrů nad mořem se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Tlak silně stoupne, rozptylové podmínky budou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Očekáváme přechod okluzní fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Nárazovitý vítr může působit zejména na osoby citlivé na velmi rychlé krátkodobé výkyvy tlaku vzduchu, hlavně kardiaky, astmatiky a psychicky labilní jedince.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme