Předpověď počasí na sobotu 22. června

Odpoledne čekejte převážně polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Teploty vystoupají na 25-29 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Do střední Evropy se přechodně rozšířil nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu.

Převážně polojasno, ojediněle při zvětšené oblačnosti přeháňky nebo i bouřky. Nejvyšší teploty 25 až 29 stupňů, v 1000 metru na horách kolem 22 stupňů Celsia. Mírný západní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak se měnit nebude.

Dnes bylo nad českou republikou naměřeno 306 Dobsonovžých jednotek ozonu, což je -14 procent a tedy výrazně podprůměrný stav.

Biometeorologická předpověď: Pro jižní Moravu platí stupeň číslo 6, tedy vysoká zátěž. Očekáváme vliv slabé fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Pro zbytek území platí stupeň číslo 1, mírná zátěž. Očekáváme vliv slabé fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálními zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme