Předpověď počasí na sobotu 24. srpna

Odpoledne bude skoro jasno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Teploty vystoupí na 25-29 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

ČR ovlivňuje nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu. Zvlněná studená fronta zvolna postupuje přes západní Evropu k východu.

V noci bude polojasno až jasno. K ránu místy mlhy. Nejnižší teploty 15 až 11°C. Slabý proměnlivý vítr do 15 km/h.

Skoro jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 25 až 29 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 22 stupňů Celsia. Slabý východní až jihovýchodní vítr do 15 km/h.

Tlak se měnit nebude.

Biometeorologická předpověď: Pro jihozápadní Čechy, severní Moravu a Slezsko a Českomoravskou vrchovinu platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Tento stupeň umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Pro ostatní území platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátež a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 314 Dobsonových jednotek ozonu, což je - 2 procenta, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme