Předpověď počasí na sobotu 25. června

Poslední červnová sobota bude ještě tropická, ale od západu přijdou přeháňky a bouřky, které ojediněle mohou doprovázet přívalové srážky a krupobití. Odpolední teploty až 33 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bouřky

Před zvlněnou studenou frontou, která postupuje ze západní do střední Evropy, k nám proudí velmi teplý a labilní vzduch od jihozápadu.

Bude polojasno až oblačno, v Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku jen ojediněle přeháňky a bouřky. Nejvyšší teploty 29 až 33, v 1000 metrech na horách kolem 25 °C. Mírný jižní vítr 5 až 20 km/h se bude v Čechách měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí.

UPOZORNĚNÍ: Zejména v Čechách se dnes odpoledne a večer ojediněle vyskytnou přívalové srážky a krupobití.

Tlak slabě klesne.

UPOZORNĚNÍ: Odpoledne a večer se v bouřkách ojediněle vyskytnou přívalové srážky a krupobití.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méněpřizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, starší jedince a jedince s nemocemi dýchacího ústrojí. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních jedinců.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole střední.

Milan Kopp, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme