Předpověď počasí na sobotu 25. června

Poslední červnová sobota bude ještě tropická, ale od západu přijdou přeháňky a bouřky, které ojediněle mohou doprovázet přívalové srážky a krupobití. Odpolední teploty až 33 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bouřky

bouřky

Před zvlněnou studenou frontou, která postupuje ze západní do střední Evropy, k nám proudí velmi teplý a labilní vzduch od jihozápadu.

Bude polojasno až oblačno, v Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku jen ojediněle přeháňky a bouřky. Nejvyšší teploty 29 až 33, v 1000 metrech na horách kolem 25 °C. Mírný jižní vítr 5 až 20 km/h se bude v Čechách měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí.

UPOZORNĚNÍ: Zejména v Čechách se dnes odpoledne a večer ojediněle vyskytnou přívalové srážky a krupobití.

Tlak slabě klesne.

UPOZORNĚNÍ: Odpoledne a večer se v bouřkách ojediněle vyskytnou přívalové srážky a krupobití.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méněpřizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, starší jedince a jedince s nemocemi dýchacího ústrojí. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních jedinců.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole střední.

Milan Kopp, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme