Předpověď počasí na sobotu 26. listopadu

Sobotní obloha bude v Čechách zpočátku polojasná, později se ale zatáhne a přinese sněhové přeháňky. Na Moravě počítejte se sněžením po celý den, někde může přecházet ve sníh s deštěm. Teploty se udrží většinou kolem nuly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Počasí u nás ovlivňuje od jihovýchodu zvlněné frontální rozhraní postupující přes sverní Balkán, Maďarsko a Slovansko zvolna k severovýchodu.

V Čechách bude zpočátku oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky, od východu postupně další přibývání oblačnosti, později na východě místy sněžení. Na Moravě a ve Slezsku zataženo se sněžením, které bude během dne na východě přecházet v déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle mrznoucí. Nejvyšší denní teploty -2 až +2, v 1000 metrech na horách -2 °C. Mírný jižní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak se nězmění, rozptylové podmínky jsou dobré.

Přes den očekávejte v Čechách oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku zataženo se sněžením, které bude během dne přecházet v déšť se sněhem, nebo déšť, ojediněle mrznoucí. Nejvyšší teploty -1 až +3, v 1000 m na horách -2 °C. Mírný jižní vítr 5 až 20 km/h.

BIO: 2 - střední zátěž

Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s angínou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzickéa psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slaáa, pulzační aktivita geomagnetického pole nízká.

Milan Kopp, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme