Předpověď počasí na sobotu 27. listopadu

Odpoledne bude oblačno až zataženo, většinou bude i slabě pršet. Od 900 metrů nad mořem bude sněžit. Teploty vystoupí na 3-7 stupňů Celsia, vítr bude vát mírný do 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

zataženo

Slabá studená fronta postupuje přes naše území dále k východu.

Oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo slabý občasný déšť. Na horách od 900 m srážky sněhové. Nejvyšší teploty 3 až 7 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 1 stupně Celsia. Mírný západní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak bude slabě stoupat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro západní polovinu Čech platí stupeň číslo, tedy mírná zátěž. Očekáváme přechod slabé studené fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Stupeň zátěže ještě umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Pro zbytek území platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěže. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Očekáváme přechod slabé studené fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme