Předpověď počasí na sobotu 27. listopadu

Odpoledne bude oblačno až zataženo, většinou bude i slabě pršet. Od 900 metrů nad mořem bude sněžit. Teploty vystoupí na 3-7 stupňů Celsia, vítr bude vát mírný do 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Slabá studená fronta postupuje přes naše území dále k východu.

Oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo slabý občasný déšť. Na horách od 900 m srážky sněhové. Nejvyšší teploty 3 až 7 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 1 stupně Celsia. Mírný západní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak bude slabě stoupat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro západní polovinu Čech platí stupeň číslo, tedy mírná zátěž. Očekáváme přechod slabé studené fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Stupeň zátěže ještě umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Pro zbytek území platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěže. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Očekáváme přechod slabé studené fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme