Předpověď počasí na sobotu 28. prosince

Na odpoledne nám meteorologové slibují zataženo až oblačno, postupně bude místy pršet. Teploty vystoupí na -3 až 1 stupeň Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Studená fronta postupuje přes Německo dále k východu a před ní k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu, zejména ve vyšších hladinách atmosféry.

Odpoledne by mělo být zataženo až oblačno, ojediněle, zejména na jižní Moravě mrznoucí mrholení a místy mrznoucí mlhy. Později od jihozápadu postupně místy s občasným deštěm, většinou mrznoucím. Nejvyšší teploty -3 až 1 stupeň Celsia, na severovýchodě a východě Moravy a Slezska až 5 stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 7 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní, v Čechách později jihozápadní vítr 5 až 20 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Při mrznoucích srážkách se bude tvořit ledovka.

Tlak se měnit nebude, později bude slabě až mírně stoupat.

Rozptylové podmínky budou místy mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Očekáváme vliv zvlněného frontálního rozhraní, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Lékaři doporučují vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme