Předpověď počasí na sobotu 28. prosince

Na odpoledne nám meteorologové slibují zataženo až oblačno, postupně bude místy pršet. Teploty vystoupí na -3 až 1 stupeň Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Studená fronta postupuje přes Německo dále k východu a před ní k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu, zejména ve vyšších hladinách atmosféry.

Odpoledne by mělo být zataženo až oblačno, ojediněle, zejména na jižní Moravě mrznoucí mrholení a místy mrznoucí mlhy. Později od jihozápadu postupně místy s občasným deštěm, většinou mrznoucím. Nejvyšší teploty -3 až 1 stupeň Celsia, na severovýchodě a východě Moravy a Slezska až 5 stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 7 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní, v Čechách později jihozápadní vítr 5 až 20 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Při mrznoucích srážkách se bude tvořit ledovka.

Tlak se měnit nebude, později bude slabě až mírně stoupat.

Rozptylové podmínky budou místy mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Očekáváme vliv zvlněného frontálního rozhraní, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Lékaři doporučují vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme