Předpověď počasí na sobotu 29. ledna

Odpoledne bude oblačno a bude sněžit, tu a tam vyhlédne i sluníčko. Teploty vystoupí na -6 až -2 stupně, na horách na -9 stupňů Celsia. Vítr bude vát slabý do 15 km/h, na východě mírný do 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

oblačno

Do střední Evropy se od západu rozšiřuje hřeben vyššího tlaku vzduchu.

Čekejte oblačno, místy občasné sněžení, přechodně i polojasno. Nejvyšší teploty -6 až -2 st., v 1000 m na horách kolem -9 stupňů Celsia. Vítr slabý severní do 15 km/h, na Moravě a ve Slezsku mírný severovýchodní 10 až 25 km/h.

Tlak bude mírně stoupat a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 340 Dobsonových jednotek ozónu, což je -4 procenta, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme