Předpověď počasí na sobotu 29. ledna

Odpoledne bude oblačno a bude sněžit, tu a tam vyhlédne i sluníčko. Teploty vystoupí na -6 až -2 stupně, na horách na -9 stupňů Celsia. Vítr bude vát slabý do 15 km/h, na východě mírný do 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Do střední Evropy se od západu rozšiřuje hřeben vyššího tlaku vzduchu.

Čekejte oblačno, místy občasné sněžení, přechodně i polojasno. Nejvyšší teploty -6 až -2 st., v 1000 m na horách kolem -9 stupňů Celsia. Vítr slabý severní do 15 km/h, na Moravě a ve Slezsku mírný severovýchodní 10 až 25 km/h.

Tlak bude mírně stoupat a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 340 Dobsonových jednotek ozónu, což je -4 procenta, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme