Předpověď počasí na sobotu 4. října

Odpoledne bude zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Teploty vystoupí na 14-18 stupňů Celsia, vítr bude vát mírný do 25 km/h, v nárazech může dosahnout až 50 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Studená fronta postupuje přes Čechy dále k východu. Moravu zpočátku ještě ovlivní zvlněná studená fronta nad Maďarskem a Slovenskem.

Zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami. K večeru od západu částečné ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejvyšší teploty 14 až 18 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 10 stupňů Celsia. Mírný jihozápadní vítr 10 až 25 km/h, místy v nárazech a na hřebenech hor kolem 50 km/h, se bude měnit na západní.

Tlak bude slabě klesat, během dne od západu slabý stoupat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Biologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Stupeň zátěže však umožňuje denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme