Předpověď počasí na sobotu 5. ledna

noc 0 až -7 °C | den -4 až 0 °C

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Žádnou velkou změnu nečekejte. Většinou zataženo, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. V noci 0 až -7, přes den -4 až 0 stupňů. Pozor na silný vítr na horách, kde se také mouhou tvořit sněhové jazyky. Večer v Čechách pak ledovka!

Ve vyšších vrstvách atmosféry k nám bude od jihu proudit teplejší vzduch. Okludující frontální systém bude postupovat přes západní Evropu dále k východu a večer začne ovlivňovat počasí i u nás.

Zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle, postupně místy slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Odpoledne a večer v Čechách postupně od západu místy se sněžením nebo mrznoucím deštěm. Nejvyšší teploty -4 až 0 st., v 1000 m na horách kolem -2 st., na Šumavě kolem +2 st.C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 5 až 20 km/h, na jižní Moravě, Českomoravské vrchovině a na hřebenech severních hor silný 30 až 45 km/h s nárazy 50 až 70 km/h, ojediněle kolem 90 km/h bude během dne postupně slábnout.

UPOZORNĚNÍ: Na Českomoravské vrchovině a na hřebenech severních hor bude vítr dosahovat v nárazech místy až 90 km/h. Na horách a ojediněle i na ostatním území se budou tvořit sněhové jazyky a závěje. Odpoledne a večer se v Čechách začne místy tvořit ledovka.

Tlaková tendence: setrvalý stav, odpoledne tlak slabě až mírně klesne. Rozptylové podmínky budou většinou dobré.

BIO: 2 - střední zátěž.

Jitka Pilbauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme