Předpověď počasí na sobotu 5. února

Sobota bude většinou slunečná, jen někde se obejví mlhy nebo slabé sněžení. Teploty se udrží těsně pod nulou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Do střední Evropy zasahuje od severovýchodu výběžek vysokého tlaku vzduchu s přílivem chladného vzduchu od východu.

Bude skoro jasno až polojasno, na severovýchodě zpočátku zvětšená oblačnost a ojediněle slabé sněžení. Na jihozápadě území místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší denní teploty -3 až +1, v místech s nízkou oblačností kolem -6 °C. Teplota v 1000 metrech na horách kolem -3 °C. Mírný východní vítr 5 až 20 km/h.

Přes den čekejte polojasno, na severovýchodě zpočátku přechodně oblačno, v horských oblastech ojediněle slabé sněžení. Na jihozápadě dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C, na horách v 1000 metrech kolem -3 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak se nezmění, rozptylové podmínky budou dobré, v jihozápadních Čechách mírně nepříznivé.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s angínou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zatěže a věnovat pozornost aktualnímu zdravotnímu stavu.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme