Předpověď počasí na sobotu 7. prosince

Odpoledne čekejte zataženo až oblačno, ojediněle slabé sněžení. Teploty vystoupí nejvýš na -4 až 0, pozor ale na námrazu a náledí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Počasí u nás začíná od severovýchodu ovlivňovat tlaková výše se středem nad Skandinávií.

Zataženo až oblačno, v polohách nad 600 metrů mrznoucí mlhy, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Na severu a severovýchodě území postupně místy polojasno. Nejvyšší teploty -4 až 0 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem -3 stupně Celsia. Mírný severovýchodní vítr 5 až 20 km/h, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 20 až 30 km/h.

Upozornění: Při mrznoucích mlhách se bude v polohách nad 600 metrů tvořit námraza, při ojedinělých mrznoucích srážkách i náledí.

Tlak bude slabě stoupat a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nihž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména ve večerních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat výšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálními zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme