Předpověď počasí na středu 1. prosince

První prosincový den bude oblačný, na východě zpočátku zatažený, občas slabě zaprší. Teploty vystoupí poměrně vysoko, odpoledne až na 9 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Slábnoucí okluzní fronta postupuje přes naše území k severovýchodu.

Ve středu bude oblačno, ojediněle slabý déšť, na východě území zpočátku až zataženo a občasný déšť místy. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, v 1000 metrech na horách kolem 4 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 15 až 30 km/h bude během dne slábnout.

Tlak se měnit nebude nebo jen slabě stoupne, rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené a psychické zátěže a věnovat pozornosdt aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme