Předpověď počasí na středu 1. prosince

První prosincový den bude oblačný, na východě zpočátku zatažený, občas slabě zaprší. Teploty vystoupí poměrně vysoko, odpoledne až na 9 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

oblačno

Slábnoucí okluzní fronta postupuje přes naše území k severovýchodu.

Ve středu bude oblačno, ojediněle slabý déšť, na východě území zpočátku až zataženo a občasný déšť místy. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, v 1000 metrech na horách kolem 4 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 15 až 30 km/h bude během dne slábnout.

Tlak se měnit nebude nebo jen slabě stoupne, rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené a psychické zátěže a věnovat pozornosdt aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme