Předpověď počasí na středu 13. srpna

Odpoledne se připravte na pořádné horko - čekejte polojasno, ojediněle i přeháňky a bouřky. Teploty vystoupí až na 36 stupňů, vítr bude během dne zesilovat až na 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Oblast vysokého tlaku nad střední Evropou slábne a na naše území vrcholí příliv tropického vzduchu.

Bude polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky a bouřky. Nejvyšší teploty 32 až 36 stupňů Celsia, na horách v 1000 metrech kolem 28 stupňů. Zpočátku slabý jihozapadní vítr 5 až 15 km/h, během dne mírný západní 15 až 25 km/h.

Tlak bude slabě klesat.

Biometeorologická předpověď: V Čechách a na jižní a střední Moravě platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu mohou pociťovat zvýšenou zátěž vedrem. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro ososby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména anginou pectoris.

Na severní Moravě a ve Slezsku platí také stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Večer očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris.

Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme