Předpověď počasí na středu 15. prosince

Odpoledne bude pořád zataženo nízkou oblačností a mlhy nbo mrholení by mohlo mrznout. Naopak na horách bude skoro jasno. Teploty vystoupí na -3 až 1 stupeň Celsia, vítr bude vát mírný do 20 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Naše území ovlivňuje zadní strana slábnoucí tlakové výše.

Zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrznoucí mlhy, mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Na horách a ojediněle i jinde skoro jasno. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 stupeň Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 4 stupňů. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak bude slabě klesat a rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Předpokládané množství srážek/nový sníh: 0 až 1 mm

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme