Předpověď počasí na středu 18. června

Odpoledne bude oblačno až zataženo, mohlo by i zapršet, objeví se bouřky a ojediněle dokonce i bouřky. Teploty vystoupí na 20-24 stupňů. Vítr bude vát mírný do 20 km/h, v bouřkách nárazy až 70 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Studená fronta postupuje přes naše území k východu.

Mělo by být oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky, ojediněle s kroupami. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 stupňů, na východě až 26 stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 16 stupňů. Mírný západní vítr 5 až 20 km/h, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihovýchodní vítr, v bouřkách nárazy 50 až 70 km/h.

Tlak bude mírně stoupat.

Biometeorologická předpověď: Pro jihozápadní Čechy platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího útrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu stavu.

Na ostatním území paltí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty , který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýcahcího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme