Předpověď počasí na středu 2. listopadu

Čeká nás typicky dušičkové počasí se zataženou oblohou, mlhami a ojediněle s mrholením. Odpolední teploty 8 až 12 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Za slábnoucí studenou frontou k nám proudí od jihozápadu vlhký vzduch. Další frontální systém postupuje přes západní Evropu k východu.

Bude převážně zataženo, místy mlhy, ojediněle mrholení. Zpočátku na horách a ojediněle i jinde polojasno. Nejvyšší teploty 8 až 12, v 1000 m na horách kolem 8 °C. Slabý jižní vítr 5 až 15 km/h.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky jsou většinou mírně nepříznivé.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž

Západní polovina Čech: Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky,zejména s angínou pectoris.

Východní polovina Čech, Morava a Slezsko: Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole střední.

Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme