Předpověď počasí na středu 2. listopadu

Čeká nás typicky dušičkové počasí se zataženou oblohou, mlhami a ojediněle s mrholením. Odpolední teploty 8 až 12 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Za slábnoucí studenou frontou k nám proudí od jihozápadu vlhký vzduch. Další frontální systém postupuje přes západní Evropu k východu.

Bude převážně zataženo, místy mlhy, ojediněle mrholení. Zpočátku na horách a ojediněle i jinde polojasno. Nejvyšší teploty 8 až 12, v 1000 m na horách kolem 8 °C. Slabý jižní vítr 5 až 15 km/h.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky jsou většinou mírně nepříznivé.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž

Západní polovina Čech: Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky,zejména s angínou pectoris.

Východní polovina Čech, Morava a Slezsko: Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole střední.

Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme