Předpověď počasí na středu 22. prosince

Odpoledne čekejte skoro zataženo až zataženo, slabé sněžení a na severozápadě bude sněži častěji. Teploty vystoupí na -5 až -1 stupeň Celsia a vítr bude vát mírný do 20 km/h, postupně zesílí na 30 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

zataženo

Frontální systém postupuje přes západní Evropu k jihovýchodu a odpoledne začne ovlivňovat počasí u nás.

Bude skoro zataženo až zataženo, ojediněle slabé sněžení, zpočátku místy mrznoucí mlhy. K večeru na severozápadě Čech sněžení místy. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 stupeň, v 1000 metrech na horách kolem -4 stupňů. Mírný jihozápadní vítr 5 až 20 km/h, postupně od západu čerstvý 15 až 30 km/h, v Čechách místy s nárazy kolem 50 km/h.

Tlak bude mírně klesat a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 363 Dobsonových jednotek ozónu, což je + 15 procent, a tedy nadprůměrný stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme