Předpověď počasí na středu 24. března

Odpolední obloha bude zatažená a bude pršet. Sníh bude padat už od středních poloh. Teploty vystoupí na 2-6 stupňů, na východě 6-10 stupňů Celsia. Vítr bude vát čerstvý do 35 km/h, v nárazech i 70 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť

Tlaková níže spojená s frontálním systémem postupuje přes Maďarsko zvolna k severu.

Připravte se na zataženo s deštěm, v jihozápadní polovině Čech od středních poloh a na českých horách srážky sněhové. Nejvyšší denní teploty v Čechách 2 až 6 stupňů, na Moravě a ve Slezsku 6 až 10 stupňů Celsia. Teplota v 1000 metrech na horách kolem 0, v Jeseníkách a Beskydech kolem 3 stupňů. Čerstvý severní vítr 20 až 35 km/h, v nárazech a na hřebenech hor 50 až 70 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Na českých horách a v jihozápadní polovině Čech od vyšších poloh se budou při čerstvém větru a sněžení vytvářet sněhové jazyky a závěje.

Tlak bude slabě až mírně klesat, později slabě stoupat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme vliv frontální vlny, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Ochlazení může negativně působit na jedince s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme