Předpověď počasí na středu 28. srpna

Odpoledne nevycházejte bez deštníku. Bude oblačno, místy přeháńky nebo bouřky. Teploty vystoupí na 22-26 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Počasí u nás ovlivňuje nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu.

Odpoledne by mělo být oblačno, místy přeháňky nebo bouřky, na Moravě četnější. Zpočátku ještě místy polojasno. Nejvyšší teploty 22 až 26 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 18 stupňů Celsia. Slabý proměnlivý do 15 km/h, na Českomoravské vrchovině a na jižní Moravě čerstvý jihovýchodní vítr 15 až 30, místy s nárazy do 50 km/h.

Upozornění: odpoledne a večer se mohou ojediněle vyskytnou intenzívní bouřky s přívalovými srážkami nebo kroupami. Vítr v bouřkách může v nárazech dosáhnout rychlosti kolem 70 km/h.

Tlak se měnit nebude.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme přechod slabé fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme