Předpověď počasí na středu 28. února

Čekejte polojasno, přes den -1 až 3 stupně Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po přední straně tlakové níže se středem nad Francií postupuje přes Alpy dále k severu zvlněná studená fronta.

V noci bylo většinou polojasno, k ránu místy zataženo nízkou oblačností nebo ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty -4 až -8 stupňů, ojediněle při vyjasnění a na sněhové pokrývce kolem -12 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 15 až 25 km/h, na jižní Moravě, Českomoravské vrchovině a na horách 35 až 50 , v nárazech kolem 75 km/h.

Přes den bude skoro jasno, ráno místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle mlhy. Odpoledne od jihu přibývání oblačnosti, v jižní polovině území místy sněžení, v nížinách déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle i mrznoucí. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 stupně Celsia, v 1000 m na horách kolem -2 stupňů. Mírný jihovýchodní vítr 10 až 25 km/h, na jižní Moravě, Českomoravské vrchovině a na horách 35 až 50 , v nárazech 75 až 90 km/h.

Tlak bude mírně klesat a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Upozornění: Od vyšších poloh, zejména na Českomoravské vrchovině bude rychlost větru dosahovat v nárazech 70 až 90 km/h. Zejména na elektrickém vedení se může vytvářet námraza. Při mrznoucích srážkách se ojediněle bude tvořit ledovka.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme