Předpověď počasí na středu 29. prosince

Odpoledne bude tu a tam sněžit, jinak bude oblačno, na východě až zataženo. Teploty se budou pohybovat mezi 0-4 stupni Celsia, na horách kolem -3 stupňů. Vítr bude vát mírný do 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Za okluzní frontou se k nám bude rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Čekejte oblačno, ojediněle sněhové přeháňky, v severních horských oblastech přeháňky místy. Na východě území zpočátku až zataženo s občasným slabým slabým sněžením. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 stupně Celsia, v 1000 metrech na horách kolem -3 stupně Celsia. Mírný severozápadní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak bude mírně až silně stoupat a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Očekáváme přechod slabé fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 391 Dobsonových jednotek ozonu, což je 22 procent nad dlouhodobým průměrem, a tedy nadprůměrný stav.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme