Předpověď počasí na středu 31. července

Odpolední obloha bude převážně zatažená, na většině území postupně přeháňky a bouřky. Teploty vystoupí na 27-31 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Počasí u nás ovlivňuje mělká tlaková níže se středem nad Německem.

Odpoledne čekejte zpočátku ještě místy polojasno, jinak převažující oblačno a postupně na většině území přeháňky a bouřky. Nejvyšší teploty 27 až 31 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 24 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak se měnit nebude.

UPOZORNĚNÍ: Bouřky mohou být ojediněle doprovázeny krátkodobými přívalovými srážkami, kroupami a nárazovitým větrem s rychlostí kolem 90 km/h.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme