Předpověď počasí na středu 9. června

Počasí bude sice ještě horké, ale zatímco na severovýchodě už bude oblačno až skoro zataženo a pršet, na jihozápadě bude polojasno až oblačno a přeháňky přijdou jen místy. Teploty vystoupí až na 26-30 stupňů, na severovýchodě na 24. Vítr bude vát mírný do 20 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Nad naším územím se udržuje zvlněné frontální rozhraní oddělující chladný vzduch nad severovýchodě od teplého na jihozápadě.

V severovýchodní polovině republiky čekejte oblačno až skoro zataženo, na většině území přeháňky a bouřky. V jihozápadní polovině pak bude polojasno až oblačno a přeháňky a bouřky jen místy. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 stupňů, na severovýchodě jen kolem 24 stupňů Celsia, v 1000 m na horách kolem 22 stupňů. Mírný jihozápadní vítr 5 až 20 km/h se bude měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Tlak se měnit nebude nebo začne slabě klesat.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2 tedy střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme